NM-rekorder

Menn Senior pr. 1.1.2021

100 m 9.99 Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL Lausanne, SUI 30.6.11 +1,0
200 m 19.89 Jaysuma Saidy Ndure, IL I BUL Stuttgart, GER 23.9.07 +1,3
400 m 44.87 Karsten Warholm, Dimna IL Florø 10.6.17
800 m 1:42.58 Vebjørn Rodal, Oppdal FIK Atlanta, USA 31.7.96
1000 m 2:16.46 Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL Oslo/Bi 11.6.20
1500 m 3:28.68 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL Monaco, MON 14.8.20
1 mile (1609 m) 3:49.60 Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL London, GBR 21.7.19
3000 m 7:27.05 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL Roma, ITA 17.9.20
5000 m 13:02.03 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL London, GBR 20.7.19
10000 m 27:24.78 Sondre Nordstad Moen, SK Vidar Kristiansand 31.8.19
1 times løp 21.131m Sondre Nordstad Moen, SK Vidar Kristiansand 7.8.20
20000 m 56:51.60 Sondre Nordstad Moen, SK Vidar Kristiansand 7.8.20
110 m h 13.53 Vladimir Vukicevic, SK Vidar Székesfehérvár,HUN 19.8.20 +0,9
200 m h 23.12 Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø TIF Oslo/Bi 3.9.13 +1,4
400 m h 46.87 Karsten Warholm, Dimna IL Stockholm, SWE 23.8.20
3000 m hinder 8:12.05 Jim Svenøy, Fræna FIK Brüssel, BEL 22.8.97
5000 m kappg. 18:32.46 Erik Tysse, IL Norna-Salhus Askim 10.8.07
Høyde 2.36 Steinar Hoen, IK Tjalve Oslo/Rå 1.7.97
Stav 5.80 Sondre Guttormsen, SK Vidar Leverkusen, GER 24.7.19
Lengde 8.10 Ingar Kiplesund, Trondheim Friidrett Monachil, ESP 17.8.19 +1,9
Tresteg 17.27 Ketill Hanstveit, IL Norna-Salhus Byrkjelo 7.8.99 +1,3
Høyde u/tilløp 1.82 Sturle Kalstad, IL Gular Oslo 13.3.83
Lengde u/tilløp 3.71 Arne Tvervaag, Ringerike FIK Noresund 11.11.68
Kule 21.22 Lars Arvid Nilsen, IF Urædd Indianapolis, USA 6.6.86
Diskos 69.62 Knut Hjeltnes, IL Gular San Jose, USA 25.5.85
Slegge 78.25 Eivind Henriksen, IK Tjalve Fränkisch-Crumbach, GER 9.6.19
Spyd 91.59 Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF Oslo/Bi 2.6.06
5-kamp 3.821p Hans Olav Uldal, IK Grane

(6.92w-54.78-22.65-45.56-4:26.32)

Øyestad 11.5.02
10-kamp 8.228p Martin Roe, IL Fri

(10.82-7.53-15.46-1.92-49.78 – 15.15-48.26-4.75-66.64-4:40.97)

Firenze, ITA 28.4.18
4×100 m 40.40 Moss IL

(Birger Hermansen, Jørn Tollefsen, Martin Blekkerud, Geir Moen)

Ørsta 31.5.97
4×200 m 1:26.03 IL Skjalg

(Trond Lindanger, Helge Farbrot, Per Ivar Sivle, Kjell Egil Rugland)

Sola 30.8.94
 4×400 m 3:10.73 IL Skjalg

(Kristian Fagerland, Helge Farbrot, Kjell Egil Rugland, Jens Storhaug)

Nesbyen 17.7.94
4×800 m 7:22.6 IK Tjalve

(Åge Henriksen, Bo Breigan, Morten Jurs, Espen Borge)

Oslo/Bi 19.8.86
4×1500 m 15:15.37 IL Gular

(Bjørn Steinar Økland, Kjell S. Sandgrind, Frank Otto Meinseth, Ove Talsnes)

Trondheim/Le 24.5.87
1000 m stafett 1:52.54 IL Gular

(Kenneth Halhjem, Thomas Mellin-Olsen, Erlend Sæterstøl, Quincy Douglas)

Drammen 8.7.01

Kvinner Senior pr. 1.1.2021

100 m 11.10 Ezinne Okparaebo, IL i BUL London, GBR 4.8.12 +1,2
200 m 23.21 Line Kloster, SK Vidar Bulle, SUI 7.7.18 +2,0
400 m 51.81 Amalie Hammild Iuel, IL Tyrving Los Angeles, USA 18.3.17
800 m 1:58.10 Hedda Hynne, IK Tjalve Bellinzona, ITA 15.9.20
1000 m 2:38.70 Randi Langøigjelten Bjørn, FIK Ren-Eng London, GBR 11.9.81
1500 m 4:00.55 Grete Waitz, SK Vidar Praha, CZE 3.9.78
1 mile (1609 m) 4:26.23 Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve Oslo/Bi 9.6.16
3000 m 8:31.75 Grete Waitz, SK Vidar Oslo/Bi 17.7.79
5000 m 14:37.33 Ingrid Kristiansen, IL i BUL Stockholm, SWE 5.8.86
10000 m 30:13.74 Ingrid Kristiansen, IL i BUL Oslo/Bi 5.7.86
100 m h 12.72 Isabelle Pedersen, IL i BUL London, GBR 22.7.18 +0,2
200 m h 26.11 Line Kloster, SK Vidar Oslo/Bi 11.6.20 -0,9
400 m h 54.72 Amalie Hammild Iuel, IL Tyrving Doha, QAT 1.10.19
3000 m hinder 9:13.35 Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve Sandnes 26,8,17
3000 m kappg. 12:00.53 Kjersti Tysse Plätzer, IL Norna-Salhus Lillehammer 31.7.09
Høyde 2.01 Hanne Haugland, Minerva Friidrett Zürich, SUI 13.8.97
Stav 4.51i Lene Retzius, IL i BUL Sandnes 10.8.19
Lengde 6.68 Margrethe Renstrøm, IK Tjalve Barcelona, ESP 27.7.10 +1,3
Tresteg 13.83 Lene Espegren, IK Tjalve Pula, CRO 5.6.99 +1,2
13.83 Lene Espegren, IK Tjalve Byrkjelo 6.8.99 +1,8
Høyde u/tilløp 1.53i Stine Kufaas, Trondheim Friidrett Stange 28.2.09
Lengde u/tilløp 3.03i Oda Utsi Onstad, IL Norna-Salhus Rud 2.2.20
Kule 17.11 Katarina Sederholm Hoff, Stjørdal FIK Hämeenkyrö, FIN 4.7.98
Diskos 69.68 Mette Bergmann, SK Vidar Florø 27.5.95
Slegge 71.43 Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL Tempe, USA 22.3.19
Spyd 69.48 Trine Hattestad, IF Minerva Oslo/Bi 28.7.00
5-kamp 4425p Amalie Hammild Iuel, IL Tyrving

8.48-1.80-11.08-6.15-2:12.41)

Birmingham, USA 11.3.16
7-kamp 6226p Ida Marcussen, IK Våg

(14.16-1.68-13.00-24.59 – 6.47-51.02-2:13.69)

Osaka, JPN 26.8.07
 4×100 m 45.60 Sandnes IL

(Vilde Aasmo, Ida Bakke Hansen, Agate Wathne, Nathalie O. Johnsen)

Trondheim 22.5.16
 4×200 m 1:37.59 IL i BUL

(Anne Marie Stenbro Dombu, Astrid Brun, Mona Evjen, Marit Eriksen Toogood)

Oslo/Bi 26.8.82
4×400 m 3:38.6 IL i BUL

(Anne Marie Stenbro Dombu, Mona Evjen, Marit Eriksen, Astrid Brun

Lillehammer 29.8.82
4×800 m 8:43.81 IF Eiker-Kvikk

(Mari Warlo, Hege Jørgensen, Hilde Foss, Heidi Kjeldsen)

Voss 9.6.84
1000 m stafett 2:08.00 SK Vidar

(Karin Busch, Astrid Mangen Cederkvist, Line Kloster, Yngvild Elvemo)

Ravnanger 31.7.16