NM jr. rekorder

Oppdatert pr. 01.01.20 – Juniormesterskapet ble lagt om og delt i to klasser fra år 2000.

Kvinner u23.

100 m 11.88 Elisabeth Slettum, IL Skjalg Tønsberg 2007 -0,6
11.88 Astrid Mangen Cederkvist, SK Vidar Brandbu 2016 +0,4
200 m 23.67 Elisabeth Slettum, IL Skjalg Tønsberg 2007 +1,3
400 m 53.51 Sara Dorthea Jensen, Sørild FIK Brandbu 2016
800 m 2:08.13 Ingvill Måkestad, IL Korlevoll Kristiansand 2003
1500 m 4:24.72 Ragnhild Kvarberg, FIK Ren-Eng Nadderud 2001
3000 m 9:30.25 Silje Fjørtoft, Ørsta IL Tønsberg 2007
100 m h 13.82 Marie Hagle, Fredrikstad IF Tønsberg 2007 +1,6
400 m h 58.91 Heidi Trollsås, IL Runar Lillehammer 2002
3000 m h 10:45.92 Karoline Egeland Skatteboe, IL Tyrving Fredrikstad 2014
3000 m gang 14:57.26 Josefin Greiff, Larvik TIF Oslo 2018
Høyde 1.93 Anne Gerd Eieland, Iveland Kristiansand 2003
Stav 4.32 Lene Retzius, IL i BUL Brandbu 2016
Lengde 6.36 Ida Marcussen, IK Våg Tønsberg 2007 +1,0
Tresteg 13.24 Margrethe Renstrøm, IK Tjalve Bergen 2006 +2,0
Kule 14.50 Charlotte Lund Abrahamsen, IL Sandvin Tønsberg 2007
Diskos 49.87 Trude Raad, Gloppen FIL Askøy 2010
Slegge 63.93 Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL Harstad 2017
Spyd 55.29 Sigrid Borge, Osterøy IL Brandbu 2016
1000 m stafett 2.09.09 Sørild FIK

(Malin Mønsås. Ingvild Meinseth, Karoline Daland, Sara Dorthea Jensen)

Brandbu 2016

Menn u23.

100 m 10.50 Salumi Ageze Kashafali, IL Norna-Salhus Fredrikstad 2014 +1,4
200 m 20.56 Jonathan Tetteh Quarcoo, FIK Orion Harstad 2017 +1,3
400 m 47.25 Mike Lubsen, IL Skjalg Byrkjelo 2015
800 m 1:50.55 Stig Vervik Ellingsen, IL Tyrving Lillehammer 2002
1500 m 3:48.71 Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve Askøy 2010
5000 m 14:03.28 Marius Vedvik, IL Gular Fredrikstad 2014
110 m h 14.47 Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK Lillehammer 2002 +1,4
400 m h 51.54 Magnus Husby Rostad, Steinkjer FIK Lillehammer 2002
3000 m h 8:47.38 Bjørnar U. Kristensen, Sandnes IL Lillehammer 2002
5000 m gang 20:45.68 Fredrik Vaeng Røtnes, Il i BUL Tromsø Harstad 2017
Høyde 2.12 Brede Raa Ellingsen, IL Norna-Salhus Askøy 2010
Stav 5.45 Per Magne Florvaag, Sandnes IL Fredrikstad 2014
Lengde 7.57 Amund Sjursen, IL Gneist Brandbu 2016 -0,6
Tresteg 15.69 Lars Eric Sæther, Steinkjer FIK Florø 2000 +1,5
Kule 20.59 Marcus Thomsen, IK Tjalve Sigdal 2019
Diskos 59.03 Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus Byrkjelo 2015
Slegge 73.36 Eivind Henriksen, IK Tjalve Trondheim 2011
Spyd 74.23 Kasper Sagen. Bækkelagets SK Sigdal 2019
1000 m stafett 1:53.94 FIK Orion

(Abou Granli Diomandé, Øystein Klareng, Jonathan Tetteh Quarcoo, Haakon Gaukerud Høye)

Byrkjelo 2015

Kvinner u20.

100 m 11.63 Ezinne Okparaebo, IL i BUL Tønsberg 2007 -0,4
200 m 24.14 Ingvild Meinseth, Sørild FIK Harstad 2017 +0,6
400 m 54.11 Emily Rose Norum, Steinkjer FIK Byrkjelo 2015
800 m 2:09.11 Marte Elden, Steinkjer FIK Trondheim 2004
1500 m 4:18.68 Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIK Tønsberg 2007
3000 m 9:09.85 Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden IL Stavanger 2008
100 m h 13.28 Isabelle Pedersen, Norna-Salhus Kristiansand 2011 +1,2
400 m h (76) 58.78 Solveig Hernandez Vråle, IL Sandvin Oslo 2018
3000 m h 11:07.68 Mari Andreassen Ruud, Askim IF Oslo 2018
3000 m gang 14:43.69 Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla Sigdal 2019
Høyde 1.82 Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett Bodø 2009
Stav 4.16 Lene Retzius, Moelven IL Byrkjelo 2015
Lengde 6.08 Nadia Akpana Assa, IL i BUL Overhalla 2013 +1,4
Tresteg 13.11 Mia Haave, IL Tyrving Stavanger 2008 +0,8
Kule 14.29 Charlotte Lund Abrahamsen, IL Sandvin Bergen 2006
Diskos 47.40 Elisabeth Thon Rosvold, Asker Skiklubb Sigdal 2019
Slegge 64.52 Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL Byrkjelo 2015
Spyd 53.63 Marie-Therese Obst, IK Tjalve Fredrikstad 2014
1000 m stafett 2:11.65 Sørild FIK

(Line Myrestøl Johansson, Nathalie Johnsen, Ingvild Meinseth, Karoline Daland)

Byrkjelo 2015

 Menn u20.

100 m 10.45 Amund Sjursen, BFG Bergen FIK Fredrikstad 2014 +1,6
200 m 20.96 Even Meinseth, Sørild FIK Byrkjelo 2015 0,0
400 m 47.80 Ragnar Bergheim, IL Norna-Salhus Nadderud 2001
800 m 1:51.07 Andreas Roth, Ullensaker-Kisa IL Sigdal 2012
1500 m 3:45.64 Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL Askøy 2010
5000 m 14:38.67 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL Brandbu 2016
110 m h 13.69 Vladimir Vukicevic, Ski IL Askøy 2010 +0,7
400 m h 52.46 Marius Bakken Støle, Sandnes IL Sigdal 2012
3000 m h 9:16.06 Fredrik Sandvik, Askim IF Harstad 2017
3000 m gang 13:52.94 Andreas Pedersen Døske, Haugesund IL Sigdal 2019
5000 m gang 21:10.15 Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL Tromsø Byrkjelo 2015
Høyde 2.08 Kjølv Egeland, IL i BUL Bodø 2009
2.08 Erlend Bolstad Raa, Fana IL Oslo 2018
2.08 Vetle Raa Ellingsen, Fana IL Sigdal 2019
Stav 5.51 Sondre Guttormsen, Ski IL Oslo 2018
Lengde 7.50 Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK Oslo 2018 +1,7
Tresteg 14.99 Erik Lund, IL i BUL Brandbu 2016 +0,4
Kule (6) 20.08 Marcus Thomsen, IK Tjalve Harstad 2017
Diskos (1,75) 61.21 Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus Fredrikstad 2014
Slegge (6) 78.30 Eivind Henriksen, IK Tjalve Bodø 2009
Spyd 73.38 Håkon Løvenskiold Kveseth, FIK Orion Sigdal 2012
1000 m stafett 1:55.65 IL Tyrving

(Tobias Windjusveen, Haakon Petersen Amble, Jonatan Greni Bjerkaas, Didrik Hexeberg Warlo)

Oslo 2018